Ülkelerin En İlginç Yasakları ve Nedenleri | Son Dakika Haberleri | son dk | Güncel Bilgiler
3:19 am - Pazar Ağustos 19, 2018

Ülkelerin En İlginç Yasakları ve Nedenleri

Perşembe, 14 Şubat 2013, 19:57 | Genel | 0 Yorum
taskin
Sponsorlu Bağlantılar

hangi-ülkede-neler-yasak

Dünyadaki değişik noktalarda her biri birbirlerinden komik ve yasalar uygulanıyor. Örneğin, Danimarka ülkesinde lokantada yemek yerken doymadan masanın hesabını ödemek yasalara aykırı, Japonya’da ise şişmanlık yasalara aykırı durumdadır. Kuzey Kutbu’na bağlı bulunan bir kasabada ise ölmek yasaklanmıştır.

Gerçek ama inanılması zor olan ülke ve ilginç yasakları:

—Kuzey Kutbu’nda bulunan Longyearbyen adlı kasabada ölmek yasaklanmıştır. Nedeni ise aşırı soğuklar nedeniyle insan ölüleri çürüyerek yok olmamasıdır. Longyearbyen bulunan mezarlıkta 70 yıldır cenaze defnedilmemiştir. Vefat eden insanları yüzlerce kilometre uzaklıktaki şehirlere nakil ediliyor ve oradaki mezarlıkta cenaze defnediliyor.

—Singapur ülkesinde cezaevlerinde sakız çiğnemek yasaklanmıştır 1982 tarihinde yürürlüğe geçen yasaya göre: yalnızca sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen mahkumlar için doktor onayı ile nikotin sakızını çiğnemesi için müsaade ediliyor.

—Avusturya adlı ülkede çocuklar doğum günü partilerinde hep bir arada toplanıp doğum günü pastası üzerine konulan o klasik mumları üflemeleri yasaklanmıştır. Ülkede bulunan Ulusal Sağlık Konseyi mumlar üflenirken çocukların birbirine mikrop bulaştırdıklarını söyleyerek gerekli açıklamayı yapmıştır.

—Tayland ülkesinde iç çamaşırını giymeden evden çıkmanın yasaklanmasının yanı sıra tişört giymeden araba kullanmakta ilgin yasaklar içinde yerini almış bulunuyor.

—Danimarka ülkesinde lokantada yemek yiyen bir müşteri doymadığını ifade ederse hesap ödemesi yasaklanmıştır. Başka ilginç bir yasak ise ülkedeki yasalara göre araç sahibi arabasını çalıştırmadan önce araç altında çocuk var mı yok mu diye kontrol etmesi gerekmektedir. Aynı ülkedeki bir değişik yasa ise hapisten kaçmanın yasalara aykırı olmamasıdır.

—İsviçre ülkesinde bir apartmanda saat 22.00 olduğunda bu saatten itibaren evde sifon çekmek yasaklanmıştır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yazın