5:49 am - Pazartesi Temmuz 16, 2018

Şık Görünmenin Yolları Nelerdir

Çarşamba, 13 Mart 2013, 20:30 | Genel | 0 Yorum
taskin
Sponsorlu Bağlantılar

şik-görünmenin-pü-noktalari

Şık olmanızı sağlayacak ve de performans olarak ve kendinize olan öz güveninizde artış sağlamanıza yardımcı bazı tüyolar aşağıdaki yazı dizesinde sıralı bir şekilde açık olarak belirtilmiştir. Bayanlar, elbise seçerken genel olarak şık olma endişesine ister istemez kendilerini kaptırırlar. Oysaki rahat giyim ile kendinize olan güven hassasiyeti de şık olmak kadar önem taşır.

 

—İç çamaşırındaki seçimleri doğru yapmaya dikkat edin

—Aldığınız kıyafetleri denemeden almayın

—Tayt giymeyi seviyorsanız ağ kısmına oldukça dikkat etmekte fayda var olası frikikleri ve kötü görünümün önüne geçebilirsiniz

—Sportif güneş gözlüklerinden kullanmakta fayda var

—Ayakkabı alışverişlerine çıkmayı ihmal etmeyin

—Ayrıntılarınızla fark yaratmayı bilin

—Tarzınızı yaratın ve yarattığınız trendin arkasında durmayı bilin

Şık görünmek için içinizden geldiği gibi sizi mutlu hissettiren kıyafetleri giymeniz yeterli olacaktır. Her zaman modaya bağlı kalmayın ama her zamanda klasik giyime yatırım yapmaktan kaçının. Unutmamak gerekir ki önemli olan kıyafetlerin içindeki kendinizi iyi hissetmeniz.

Güzel kıyafetlere yatırım yapın

Dolabınıza komple moda olan kıyafetlerle doldurmayın. Görünümünüzü her an için bir bütün olarak düşünmenizde fayda var. Almış olduğunuz herhangi bir parça ile kendinizi nasıl bir bütün oluşturacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

Yaşa göre giyinin

Kırklı yaşlarda olmanız sizin mini etek giymenize engel değil her zaman giyindikten sonra aynaya baktığınızda kendinize yakıştırmanız sizin en çok dikkat etmeniz gereken hususlar içindedir.

Siyahtan hiçbir zaman vazgeçmeyin

Siyah bilindiği üzere en asil renktir ve o rengi taşıyabilmekte çok önemlidir doğru kıyafetlerde siyahın uyumu içerisinde ne kadar zarif olacağınızı bir düşünün ve kıyafet için gereken yatırımı yapın.

Modayı takip etmeyi ihmal etmeyin

Modayı genel olarak takip etmeyi unutmayın günlük trendlere ayak uydurmaya çalışırsanız yaptığınız alışverişin bir aya kalmadan boş yere yapıldığını anlayacaksınız.

Genel bilgi

Spor salonlarında bayanların sıkça tercih ettiği kıyafetlerin başında eskiden bu yana günümüzde de olduğu gibi sıradan bir tişört ve tayt. Oysaki günlük yaşantımızda kumaş teknolojisindeki yeniliğin sayesinde performans artırmak üzere sporu yapmayı da en kolaya indirgeyen çeşit çeşit rengarenk giysiler üretilmektedir. Fakat kafalarda hala ve hala sentetik olan kıyafetlere karşı herkeste oluşan önyargıyı bir türlü üzerimizden atabilmiş değiliz. Vücudumuzun rahat nefes almasını sağlayan bu sentetik kumaşların, taklitlerinden daha fazla rahat olan ve de spor yapılırken benzerleri olan kumaşların aksine şekillerini rahatlıkla koruyabilmektedir. İçerisinde pamuk içeren kumaşların yani pamuklu kumaş diye tabir edilen kumaşlardan yapılmış olan spor kıyafetlerinin kullanımı sonucunda ıslak kaldığından ve ciltte sürtünmesinden dolayı oluşabilecek rahatsızlıklarda sağlığımızı önemli ölçüde tehdit etiğini söylemek yanlış olmaz. Yani spor yaparken tercihinizi kıyafet seçiminizi dışardan hava transferini gerçekleştirebilen sentetik ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yazın