Serdar Ortaç Kimdir ve Kısaca Hayatı | Son Dakika Haberleri | son dk | Güncel Bilgiler
3:18 am - Pazar Ağustos 19, 2018

Serdar Ortaç Kimdir ve Kısaca Hayatı

Cuma, 29 Mart 2013, 13:43 | Biyografi | 2 Yorum
sarabayar
Sponsorlu Bağlantılar

serdar-ortaç

Serdar Ortaç 16.02.1970 tarihinde İstanbul ilinde dünyaya gelmiştir. Aslen Kastamonuludur. Annesinin adı Nesrin babasının adı Mehmet’tir. Serkan ve Sertaç isminde iki kardeşi bulunmaktadır. İlköğretimini Kocamustafapaşa’da bitirdikten sonra Suadiye Lisesi’ne devam etmiştir. Liseden sonra Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüne başladı ancak bitiremedi.  1993 yılında İstanbul ilinde özel radyoda program yapıcısı ve sunucusu olarak çalışırken bir plak yapımcısı tarafından Raks müzik şirketi ile anlaşma yapılması sağlanarak Serdar Ortaç’ın ilk albümünün çıkmasına vesile oldu. Serdar Ortaç’ın evlilik hayatı olmamıştır. Boyu 1.75 kilosu ise 65’dir. Galatasaray takımını tutmaktadır. Kral TV Video Müzik Ödüllerinden en iyi çıkış yapan sanatçı, pop müzik en iyi erkek sanatçısı, yılın klibi, yılın pop sanatçısı, radyolarda en çok çalınan şarkı ödülünü, Milliyet gazetesinin düzenlediği ödül töreninde yılın en sevilen şarkısı, Hürriyet gazetesinin ödül töreninde yılın en başarılı sanatçısı, Radyo ve TV Oscar’ları ödül töreninde en iyi Show programı ödülünü, Altın Kelebek Ödül töreninde pop müzik en iyi erkek sanatçısı ödülü, yılın şarkıcısı, en iyi pop erkek ödülü, Balkanika TV ödül töreninde yılın en iyi erkek sanatçıcı ve yılın projesi ödülü gibi birçok ödül almıştır.

Serdar Ortaç Aşk İçin, Yaz Yağmuru, Loco Para Amar, Gecelerin Adamı, Bilsem Ki, Okyanus, Beni Unut, Mesafe, Nefes, Kara Kedi, Ray isimli bir çok albümü çıkmıştır. Serdar Ortaç birçok sanatçıya beste vermesi nedeni ile Beste Fabrikası olarak anılmaktadır. Sibel Can, Hülya Avşar, Coşkun Sabah, Alişan, Gülşen, Ajda Pekkan ve bir çok ünlüye bestelerini satmıştır.

 

Etiketler: , , , , , , ,

"Serdar Ortaç Kimdir ve Kısaca Hayatı" Haberinde 2 Yanıt bulunuyor

  1. lara dedi ki:

    Senin muziklerini cok seviyorum

  2. kapta dedi ki:

    serdar kardesim gecmis olsu üzülme sakin yakinda iyileseceksin inan benim oglumda var ignesini tam olarak kullandinmi sorun yok swaygilarimla

Yorum Yazın