Sarı Kantaron Çayı Hangi Hastalıklara İyi Gelir | Son Dakika Haberleri | son dk | Güncel Bilgiler
3:20 am - Pazar Ağustos 19, 2018

Sarı Kantaron Çayı Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Cuma, 8 Şubat 2013, 21:10 | Sağlık | 0 Yorum
sarabayar
Sponsorlu Bağlantılar

kantaron

bitkisinin anavatanı Avrupa olup her yerde yetişebilen bir bitkidir. uzun ömürlü, bakım istemeyen, parlak, sarı renkli yıldız şeklinde çiçekleri olan bir bitkidir. çiçek, tomurcuk ya da toprağın üstünde olan kısımlarından biri ya da hepsinin kurutulması ile kullanılan bitki çeşididir.

Sarı Kantaron Çayının/Bitkisinin Faydaları

Hafif ya da orta dereceli depresyon tedavilerinde antidepresan ilaç olarak kullanılan, menapozun neden olduğu ruhsal bozuklukları önleyen, alkol, sigara, nikotin gibi maddelerin neden olduğu bağımlılığın tedavisinde kullanılır. Uykusuzluk tedavisinde, cilt sağlığında, sarılık tedavisinde, bel ve göğüs ağrısında, egzama gibi cilt sorunlarının tedavisinde, yatak ıslatma, ishal tedavisinde gut hastalığı, yanık ve yara tedavisinde kullanılıyor,

Sarı Kantaron Çayının/Bitkisinin Zararları

Yüksek tansiyona neden olduğu, açık tenli insanlarda bu çay içildiğinde ışığa karşı hassasiyet yarattığı, sindirim bozukluklarına, şizofren hastalarında psikoza neden olduğu bilinmektedir.

Kişi ilaç kullanıyorsa doktora danışmadan ilaç ve çayı birlikte tüketmemesi, hamilelik ve emzirme döneminde, bipolar bozukluk hastası olanlar kullanmamalıdır.

Sarı Kantaron çayını demlemek için öncelikle bitkide bulunan çiçek, tomurcuk ya da toprağın üstünde olan kısımlarından biri ya da hepsinin kurutarak 1 fincan kaynar suya eklemeniz gerekmektedir. 10 dakika beklettikten sonra içebilirsiniz.

 

 

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yazın