5:50 am - Pazartesi Temmuz 16, 2018

Sağlıklı Vücuda Sahip Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir

Çarşamba, 11 Aralık 2013, 21:53 | Sağlık | 0 Yorum
sarabayar
Sponsorlu Bağlantılar

spor

Vücudumuzun sağlık olması için hiç zor olmayan küçük ipuçlarıyla sağlıklı yaşayın ve güzel bir vücudun tadını çıkarın fakat bu ipuçlarını dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Çevremizde de gördüğümüz gibi insanların birçoğu sağlığına hiç dikkat etmez faka dikkat ettiğini iddia eder ve kendisini de bu şekilde kandırır ve bu olay en kötü olanıdır.

Spor, uyku ve beslenme gibi vücudun en çok ihtiyaç duyduğu bu durumları düzenli bi şekilde yapmak gerekir düzeni şaşırdığınızda sağlığınızda haliyle düzenle beraber bozulur. Sağlık bir vücudun insana kattığı birçok avantajı vardır şık görünüm uzun yaşam ve kaliteli bir hayat haliyle de mutlu olmanız için gereken her şey.

Vücudun susuz kalmamasına çok dikkat edilmelidir ve günde en az 3 litre su içilmesi gerektiğini artık çocuklar bile bilir durumdadır fakat durumun farkında olunmasına rağmen bunu kimse uygulamaz herkesin yaptığı gibi aklınıza geldiği zaman su içiyorsanız artık kendinize dikkat edip vücudunuza ve sağlığınıza gereken önemi verme zamanınız gelmiştir. Mesela yaz aylarında aşırı sıcaklarda ter ve tuz kaybından dolayı susuzluğu gidermek amacıyla su içilir. Fakat yalnızca susuzluk gidermek amacıyla su içmek yanlıştır. Büroda, evde, kapıda yani kısacası her yerde yanınızda devamlı su bulundurursanız susamadan elinizdeki suyun bittiğini göreceksiniz. İkişer yudum içseniz de sürekli içtiğiniz için metabolizmanız doğal olarak hızlanacaktır ve organlarınızın çok daha rahat bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Her şey çok güzel ama susamıyorsam ne yapmalıyım diyor iseniz zaten gün içerisinde yeteri kadar sıvıyı tüketiyorsunuz demektir. Boğazdaki kuruluk yoğunlaşırsa susamanızın da yoğunlaşması demektir. Özellikle sabahleyin uyandıktan sonra yemek yemeden bir iki bardak suyu içerseniz suyun kat ettiği yoldaki tüm toksinleri dışarıya atacaktır. Yukarıda yazılı olan bilgilerin yanında spor yapmayı da ihmal etmemekte su tüketmek kadar önemlidir. Zaten her şey birbiriyle doğru orantılıdır spor yaptıkça terlersiniz terledikçe su kaybedersiniz su kaybettikçe de su tüketirsiniz. Sağlıklı yaşamak, düzenli olarak bol bol yemek tüketmek değil sık sık ve doğru besin maddelerini tüketerek buna bağlı orantılı bir spor yaparak gereken suyu tüketerek sağlıklı bir hayata merhaba diyebiliriz.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yazın