Saç Uzatan Besinler Nelerdir | Son Dakika Haberleri | son dk | Güncel Bilgiler
3:18 am - Pazar Ağustos 19, 2018

Saç Uzatan Besinler Nelerdir

Pazartesi, 11 Mart 2013, 22:50 | Kadınca | 0 Yorum
taskin
Sponsorlu Bağlantılar

sac-uzatan-besinler

Sağlıklı saçlara sahip olmanın en kolay yolu doğal besin maddeleriyle beslenmek ve bunun yanında peynir gibi süt gibi ve buna benzer yumurta, balık, yoğurt, yeşil çaylar, nohut ve kuru fasulye gibi kuru baklagilleri yemek ve de bol miktarda su tüketmek gerekir. Stresten kendinizi korumak yaşamınız boyunca huzurlu olmak, mutlu olmak, sigaradan uzak durmak, sigara dumanından sakınmak sağlıklı saçlar için yeterli olacaktır.

Sağlıklı saçlara sahip olmanın en önemli şartlarından biri beslenmeye mutlak bir şekilde dikkat etmek gerekir. Piyasada satışta olan birçok saç ürünlerinin iddia ettiklerinden öte, saç uçlarındaki çatallaşmayı engellemenin tek çaresi makasla kesip, o çatallaşmalardan tamamen kurtuluş olacaktır.

Bir saçın daha iyi bir görünüme sahip olmasının püf noktalarından biride saç uçlarının aldırılmasıdır fakat saçların 30 günlük süreçte tahmini olarak bir buçuk santimetreye kadar uzadığı esasını değiştirmesi mümkün değildir. Bu zamanı hızlandırmak için elinizdeki en iyi koz ise protein bakımından en zengin besinlerden olan balık tüketmek, yağsız et ve yumurta yemek bu açıdan kolaylık sağlayabilir.

Saçınızdan kopan bir saç telinin yerine yeni bir tane saç telinin çıkması için 3 hafta gerekir ve çıkan saç telinin fark edilebilecek kadar uzunlukta olması için de bir başka 3 hafta gereklidir yani toplamda bir saç telinin kendini yenilemesi toplamda bir buçuk ayı bulmaktadır. Bu bir buçuk aylık zaman içinde, ola ki saçlar arasında siyaha oranla daha fazla beyaz tel çıkmaya başlarsa, bu olay saçın koparıldığı için değil de stresle ve tüketilen besinlerle alakalıdır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yazın