Öksürük İçin Doğal ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri | Son Dakika Haberleri | son dk | Güncel Bilgiler
3:18 am - Pazar Ağustos 19, 2018

Öksürük İçin Doğal ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Pazartesi, 11 Şubat 2013, 22:21 | Sağlık | 0 Yorum
taskin
Sponsorlu Bağlantılar

öksürük-için-bitkisel-tedavi

Bir elmanın kabuğunu güzel bir şekilde soyup, bir kaç tane çekirdeğini ayırın ve biraz ıhlamur ve de bir kaç adet karanfil, yada birkaç tane tarçının kabuğu, birde limon dilimi. Sıraladığımız listenin tamamını kaynatıp, tatlandırmak için bal kullanıp sıcak bir şekilde içebilirsiniz. Ilık bir şekilde kullanılmak şartıyla çocuklar için de kullanılabilir.

* Bir adet tatlı kaşığına balın içine toz şeklindeki zencefili birbirine karıştırıp macun kıvamında olacak şekilde için yada kıvamına göre yiyin, boğazınıza ve öksürüğünüze ne kadar iyi  geldiğini göreceksiniz. Çocuklar üzerinde kullanımı önerilmemektedir denemeyiniz.
* İki adet tatlı kaşığı kadar dut pekmezine yeterli oranda karabiber ile karıştırıp günde bir kaşık öksürük için birebirdir. Bir kaç güne içinde öksürüğün kesildiğini fark edeceksiniz. Yetişkin yada çocuk için kullanabilir.
* Bir çay kaşığının alabildiği kadar karabiber, Bir adet tatlı kaşığının alabildiği kadar balla beraber karıştırarak veriliniz. Ardından da süt içmenizde fayda var. Bu karışım yetişkinler için de oldukça etkili olduğunu bilmelisiniz.
* Elmayı kabuğuyla beraber, tarçını, zencefili, ıhlamuru, ayvayı ve de limonu kabuğuyla beraber malzemeleri kaynatıp suyunu güzel bir şekilde içirin. Göğüs bölgesini yumuşatarak öksürüğü kesecektir.
* Ihlamur ve ayva yaprağı aynı kapta kaynatılıp içildiğinde, öksürüğün geçmesinde faydası vardır.
* Belli orandaki kekiği suyla beraber kaynatıp bal ilavesi yapılarak ılımaya bırakın. Ilıyan karışımı çocuklara verildiğinde öksürüğü büyük oranda keser.
* Nişasta alınıp suyla beraber kaynatıldıktan sonra içine limon veya portakal suyu ilave edildikten sonra da tat katmak için pekmez ekleyebilirsiniz. Bu karışımı ılık bir şekilde içildikten sonra çocuğun öksürüğü büyük oranda kesilecektir.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yazın