3:29 pm - Salı Haziran 19, 1612

Nejat İşler Kimdir Kısaca Hayatı

Pazar, 19 Ocak 2014, 10:32 | Biyografi | 0 Yorum
sarabayar
Sponsorlu Bağlantılar

nejat

Nejat İşler 27.02.1972 tarihinde İstanbul ili Eyüp ilçesinde dünyaya gelmiştir. Cağaloğlu Anadolu lisesinde eğitimini bitirmiştir. Lisede tiyatro koluna giren Nejat İşler tiyatro sayesinde lisede popüler olmuş ve derslerini aksatmıştır. Liseden sonra ilk iki yıl üniversiteyi kazanamayınca t-shirt, kitap ve dergi satmıştır. Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi fotoğraf bölümünü kazanmıştır. Askerlik için bu bölümü okumaktan vazgeçmiştir. Bir gün “Danton’un Ölümü” adlı eseri izledikten sonra ben neden bu işi yapmıyorum deyip konservatuar sınavına girmiş ve Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar bölümüne başlamış ve 1995 yılında bu okuldan mezun olmuştur. Okuldan mezun olduktan sonra iki arkadaşı ile birlikte “Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu’nu kurdu. Tuhaf Şehir Hikâyeleri, Bir Zavallı Erkekler, Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim adlı üç kitap yazmıştır.

Gurur, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Gülbeyaz, Aliye, İntikam, Keşanlı Ali Destanı adlı dizilerde rol almıştır. Eylül Fırtınası, Mustafa Hakkında Her şey, Anlat İstanbul, Çalıntı Gözler, Yaşamın Kıyısında, İki Süper Film Birden,  Barda, Bıçak Sırtı, Kaybedenler Kulübü, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı sinema filmlerinde rol almıştır

Nejat İşler Fenerbahçe takımını tutmaktadır. 1.83 boyunda olan sanatçı 75kgdır. Nejat İşler şu anda akciğer hastalığı nedeni ile Acıbadem Hastanesinde tedavi görmektedir.  Ünlünün siroz hastası olabileceği iddia edildi.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yazın