Lazer Epilasyon Ne Zaman Yaptırılmalıdır | Son Dakika Haberleri | son dk | Güncel Bilgiler
3:20 am - Pazar Ağustos 19, 2018

Lazer Epilasyon Ne Zaman Yaptırılmalıdır

Pazartesi, 11 Mart 2013, 23:27 | Kadınca | 0 Yorum
taskin
Sponsorlu Bağlantılar

lazer-epilasyonu-hangi-aylarda-yapılır

Genelde kadınlar tarafından kullanılan epilasyon son dönemde erkeklerinde gözdesi haline gelmiştir. Peki, epilasyona ne zaman başvurulmalıdır, genel olarak kış ayları geldiğinde kadınlar çoğu zaman kendisini salıverir ve kış karamsarlığına kapanır. Havanın soğuk olmasıyla dışarı çıkma, gezme, bakım yapma ve güzelleşme hevesi kaybolabilir. Yazın gelmesiyle birlikte kendisindeki değişimin farkına varan kadınlar artık bakım zamanı geldiğinin farkına varır. Bunların başında istenmeyen tüylerden kurtulmaktır bunun içinde en kestirme yol epilasyon yaptırmaktır.

Fakat herkesin bildiği gibi istenmeyen kıllardan kurtulmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Fakat hiç bir yöntem lazer epilasyonu gibi kalıcı bir etkileşime sahip olmamakla birlikte vücuttaki istenmeyen kıllardan kurtulmanın en ideal zamanının kış aylarıdır. Bu açıklamayı yapan uzman doktorlar, vücut üzerindeki gelişimde genetik, hormonsal ve ilaç alımı gibi yöntemlerin ilgi alanında olan tüylerden yüzde yüz temiz bir bölgede epilasyon yapıldığı takdirde hayat boyu istemediğiniz tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyonu yapıldığı andan itibaren epilasyon yapılan bölgenin güneş görmemesi lazım bu sebeple epilasyon için kış ayları tercih edilmesi gerekiyor.

Bütün dünyada hemen hemen 20 senedir uygulanan epilasyonun güvenilir ve etkili olması üzere cildin rengi, kılın rengi, kalın olması ve yoğunluğu özenle dikkate alınır ve cilde gönderilen enerji değerlerini ve gönderim zamanını belirlemek büyük oranda önem taşımaktadır.

Kılların çevresindeki dokulara zararı dokunmadan melanin barındıran kılları kaybedecek ölçekte lazer ışınlarının uygulanmasının gerekmekte olduğunun ve de bu sebeple doktorların ya da epilasyon uygulama eğitimini almış bu konuda uzman olan kişiler tarafından yapılması gerektiğini tüm uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Tüm insanlarda rahat bir şekilde uygulanmakta olan lazer epilasyonunun başarısı insan teni ve renginin yapısına göre, yüzde 85 olarak bilinmektedir.

Etiketler: , ,

Yorum Yazın