3:29 pm - Pazartesi Haziran 19, 1588

Lazer Epilasyon Güvenli Bir Yöntem Midir

Salı, 12 Mart 2013, 20:13 | Kadınca | 0 Yorum
taskin
Sponsorlu Bağlantılar

epilasyon-güvenilir-midir

Lazerli Epilasyon yöntemi genelde bütün dünyada kullanılan son derecede güvenilir yöntemlerden biridir. Kimi zaman doktorlarımız, kimi zamansa lazer uygulamasını yapan teknisyen arkadaşlarımız lazerli epilasyon konusunda uzmanlar olarak eğitim almışlardır.

Sağlık açısından zararı olan röntgen ışınlarına yani x-ray diye adlandırdığımız bu kızılötesi ışınlar vücuda yakın şekilde uygulanarak istenmeyen tüyleri yok etse de vücutta artıklar bırakmakla birlikte ve belli zamanlar içinde çok kullanıldığı takdirde sağlık açısından riskler doğurmaktadır.

Bilinen bütün bilgilere rağmen lazerin güvenilir olduğu konusunda yeteri kadar veriler mevcut olmamakla birlikte genel olarak güvenlik, kullanılmakta olan cihazları, lazer uygulamasını yapan uzman ve diğer değerlere göre değişkenlik gösterebilecektir.

X-ray diye adlandırdığımız bu kızılötesi ışınların üretmiş olduğu enerjiler yani dalga boyu ışık diye isimlendirilmektedir. Kullanılmakta olan dalga boyularına göre oluşmakta olan ışıklar değişik neticeler doğurabilir. Vücuda zararı dokunmadan geçerek kılların köklerine ulaşmakta olan bu ışıkların, vücuttaki herhangi bir noktaya artık bırakmadığı düşünülmektedir ve bu şekilde bilinmektedir. Fakat x-ray ışınlarına yakın kızılötesi ışınlarının vücuttaki herhangi bir noktaya artık bırakma durumundadır ve de belirli zamanlar çerçevesinde çok alındığı takdirde risk oluşturabilmektedir. Bu sebeple, kullanılmakta olan bu cihazların üretmiş olduğu dalga boyu ve bunların cilt yapılarınıza uygunluğu dikkat edilmesinde büyük fayda vardır.

Dünya çapındaki Amerika’nın estetik sektörlerinde en iyi ve güvenilir estetik cihazlarının seçildiği Estetik Trend Dergisi’nde peş peşe iki sene yani 2005 ve 2006 senelerinde en iyi ve güvenilir lazerli epilasyon cihazları ödülünü almış olan Apogee serisi lazer cihazlarını bulunduran estetik merkezlerinde tedavi olmakta büyük fayda vardır.

Günümüzde erkeklerinde kullanmakta olduğu lazer epilasyon sistemi kadınlar tarafından daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ne kadar güvenilir olduğu söylense de her şeyin biraz zararı olduğu gibi lazer epilasyon sisteminin de sağlığımız açısından tam olarak güvenilir olduğu söylenemez.

Sağlık açısından ne kadar zararlı olduğu söylense de doğru mekanlarda doğru cihazlar ve doğru uzmanı bulduğunuzda bu olumsuz etkiyi en aza indirmiş sayılacaksınız. Kadınların her seferde ağdayla istenmeyen tüylerinden kurtulduğu aşikardır fakat her 15 günde bir tekrarlanan bu süreç oldukça zor geçtiğini biliyoruz.

Bütün bu acıların önüne geçmek için kullanılan en rahat yöntem haline gelen lazerli epilasyon yöntemi abartılmamak şartıyla uzmanlarında tavsiye ettiği bir yöntem haline gelmiştir.

Etiketler: , , ,

Yorum Yazın