6:39 pm - Salı Temmuz 17, 2018

Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Bölümü Hakkında Bilgi

Pazartesi, 1 Ekim 2012, 10:38 | Egitim | 0 Yorum
admin
Sponsorlu Bağlantılar


bölümü Kat Hizmetleri Elemanı, Rezervasyon Elemanı ve Santralist alanlarına ayrılmaktadır. Bu bölümü bitiren öğrenciler Ön yıkama, oda temizliği, ön hazırlık yapma, oda temizliği yapma, banyo temizliği yapma, yüzey bakım işlemleri, gün sonu işlemleri. Ön hazırlık yapma, rezervasyon işlemleri yapma, konuk giriş işlemleri yapma, konuğun kalışı esnasındaki işlemleri yürütme, kasa işlemleri yapma, gün sonu işlemleri yapma. Meslek standardı unvan ve tanımı, santral operatörünün yaptığı görev ve işlemler, genel olarak kullanılan ekipmanlar, genel bilgi ve beceriler, genel tutum ve davranışlar konularına hakim olurlar.

Kat Hizmetleri Elemanı

Konaklama hizmeti veren işletmenin genel prensipleri doğrultusunda, ön hazırlık yapabilme, oda, banyo, temizliği yapabilme, yüzey bakım işlemleri ve gün sonu işlemleri yapabilme bilgi ve becerisi kazandırılır. Bu branşta eğitim alanlar, konaklama ve turizm işletmelerinde çalışabilirler.

Rezervasyon Elemanı

Ön hazırlık yapabilen, rezervasyon ve konuk giriş işlemlerini yapabilen, konuğun kalışı esnasındaki işlemleri yürütebilen, kasa, konuk çıkış ve gün sonu işlemlerini yapabilen resepsiyonist yetiştirilir. Konaklama ve turizm işletmelerinde görev alır.

Santralist

Telefon santral operatörü, telefon görüşmelerinin yapılmasına aracılık etme, abone hizmetlerini yürütme ve bilgi verme işlemlerini kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli ve kaliteli hizmet sunabilen kişidir. Programda, bu hizmetleri gerçekleştirebilme bilgi ve becerisine sahip kişilerin yetiştirilmesi hedeflenmiştir. Bu branşta eğitim alanlar santral operatörlüğü yapabilir ve konu ile ilgili işletmelerde çalışabilir.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yazın