3:29 pm - Cumartesi Haziran 19, 1435

Hangi Oturuş Ne Anlama Gelir

Cumartesi, 18 Ocak 2014, 16:23 | Genel | 0 Yorum
sarabayar
Sponsorlu Bağlantılar

oturma

Sandalye ucuna ya da koltuk uçlarına oturma, bireyin huzursuz olduğu veya bulunduğu mekandan
ayrılmak istemesinin işaretidir.
Dik konumda oturan bireyler, çökük şekilde oturur vaziyette olan insanlara bakarak daha fazla yaşama isteği ve kendisine güveni olan ve de enerji olarak daha yüksek performanstadırlar. Koltuk ya da sandalyeye yan şekilde oturmak en uygun olanıdır.

-Grup içerisinde oturan kişi bacaklarını üst üste atmışsa eğer grup içinde kendine en yakın hissettiği kişiye doğru ayaklarını yöneltir.

-Sıkıntılı ve endişeli oturuş şekillerinde insanların ayakları, x şeklinde ve de sandalye
altına sokarlar. Ellerse genellikle sandalyelerin koluna yada dizlerine sıkı bir şekilde sarılı vaziyette
görülmektedir. Zevk alınmayan ortamlardaysa sıkıntılı, endişeli yada sorunlar yaşanmaktaysa bu oturuş şekli kendini göstermektedir. Fakat genellikle erkekler ayak birleştirme, kadınlarda ise
etek boyunun kısalığından kaynaklıdır.

-Sandalyelerin ya da koltukların uç tarafına oturmak, bireyin huzursuzluğunun veya bulunduğu mekandan ayrılmak istediğinin belirtisidir. En uygun oturma şekli tam olarak yerleşik oturup arkaya doğru yaslanmış olarak oturulan şekildir.

-Oturma şekillerinde erkeklerde ayakların birbirinden ayrı olarak açık durması rahatlık ve de özgüvenin belirtisidir. Kadınlardaysa cinsellik çağrıştırır.

-Otururken ayakların açık olarak durması erkeklerde rahatlığı ve güven duygusunu gösterirken bayanlarda cinselliği çağrıştırmaktadır.

-Bacakları üst üste atmaksa, genellikle savunma ya da gergin olduğunun işaret edebileceği gibi, ikili konuşmalarda rahatlık göstergesi diye düşünebilirsiniz.

-Oturduğu yerde terleyen ve sağ ve sol yanına hızlı bakışlarla görüntü sergileyen kişiler halinden de anlaşılacağı gibi panik halde ve bulunduğu ortamdan utanan ve rahatsız olan insan şeklidir.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yazın