6:40 pm - Salı Temmuz 17, 2018

Grafik Ve Fotoğraf Bölümü Hakkında Bilgi

Cumartesi, 29 Eylül 2012, 18:28 | Egitim | 0 Yorum
admin
Sponsorlu Bağlantılar


Grafik Ve Fotoğraf bölümü Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım ve Fotoğraf Çekimi alanlarına ayrılmaktadır. Bu bölümü bitiren öğrenciler Tasarı ilkeleri, renk, reklam ve tasarım, vektörel çizim tabanlı tasarım programı, görüntü işleme tabanlı tasarım programı, Bilgisayar kullanma, renk ve doku, strüktür, perspektif, basit geometrik formlar, fotoğraf makinesi ayarları, film banyosu ve fotoğraf baskısı, fotoğraf filmleri ve bellek kartlarına hakim olurlar.

Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım

Bu branşta kursiyerlere, tanıtım ve reklam amaçlı ürünlerin tasarımını bilgisayar ortamında gerçekleştirebilme öğretilir. Bu branşta eğitim alanlar grafik ve fotoğraf alanında; grafik ve fotoğraf hizmetleri sunan firma ve kurumlarda, reklam ajanslarında, yayın kuruluşlarında ve benzeri yerlerde iş bulabilir.

Fotoğraf Çekimi

Program, ürün veya konunun fotoğrafını çekme, çektiği fotoğrafları baskıya hazır hale getirme yeterliliklerine sahip kişileri yetiştirmeyi hedefler. Bu branşta eğitim alanlar fotoğraf alanında; reklam ajanslarında, gazete dergi gibi medya kuruluşlarında, fotoğraf stüdyo ve laboratuvarlarında çalışabilirler.

Etiketler: , ,

Yorum Yazın