3:29 pm - Pazar Haziran 19, 1080

Google Adsense Nedir Reklamcılık Bilgileri

Cumartesi, 19 Ocak 2013, 15:29 | internet | 0 Yorum
taskin
Sponsorlu Bağlantılar

Google-adsense-nedir

Google dünyada kullanılan en güvenilir reklam ağıdır. Türkiye’de de en fazla kullanılmakta olan bir reklam ağıdır. Günümüzde internet denildiğinde akla gelen ilk kelime Google’dur buda google’un başarısının ne kadar göz önünde olduğunun göstergesidir ve başarının adıdır Google kelimesi saygı duyulması gereken bir kelimedir. Günlük hayatta artık internet Televizyonlar, gazeteler, radyolar, müzik çalarlar ve daha nice teknolojik cihazların yerlerini çoktan almış durumdadır. İnternet tüm teknolojinin önünde gelmektedir ve sadece veri paylaşımlarının yapıldığı mekan olmamakla birlikte ayrıca da eğlence hayatı ve de en etkilisi de ticaretin yapılmakta olan meydandır. İnternette ticaret her geçen sene giderek daha fazla gelişmekte, artış göstermekte ve bütün ürünler internet sayesinde satışa sunulmaktadır. Kullanmakta olduğunuz internette ticaret sitesinin duyurulması amacıyla reklam gereksiniminiz olmakla birlikte maliyet olarak çok düşük fiyatlara Google Adsense ile faaliyete geçirmeniz mümkün durumdadır.

Google Adsense reklamı verenleri değil reklam yayıncılığını yapanlarlı muhatap alır. Google reklam verenleri aynı çatıda barındırmak için Adwors bölümünü yaratmıştır. İnternetten reklam ve alışveriş konusuyla ilgili yapılmış olan bir ankette Türk halkının %90’lık gibi büyük bir bölümü güvenirliğe çok ciddi bir şekilde önem verdiğinin sonucunu ortaya çıkarmıştır.

Google Adsense Neden Kullanılmalıdır

Google Adsense güvenirlik olmakla birlikte en yüksekte bulunan reklam ağıdır. İçerisinde geniş bir mühendislik kadrosunu barındıran Google Adsense tüm yayıncıların çok kaliteli içerikler üretmelerini sağlamakla birlikte reklamı verenlerle doğru içeriklerle buluşturur. Google Adsense politikalarını net bir şekilde uygulamakla birlikte bir bölümünde şöyle söyler: Google’un uyguladığı reklamlarını gösteren tüm siteler, bütün kullanıcıların basit dolaşılabileceği kalitede olmalıdır. İnternet siteleri, kullanıcıların alternatiflerini değiştiremez, kullanıcıların istenmeyen internet sitelerine yönlendirilemez, veri indirmeye başlatamaz, kötü amaçlı yazılımlar barındıramaz ya da sitede dolaşmayı engelleyen pop-up’lar veya sayfa arkasında açılır pencereler de barındıramaz.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yazın