5:45 am - Pazartesi Temmuz 16, 2018

Evlilik Teklifi Nasıl Yapılmalı

Çarşamba, 3 Ekim 2012, 17:49 | Genel | 0 Yorum
admin
Sponsorlu Bağlantılar


Evlilik teklifi yapmak bir hayli zorlu bir süreçtir. Teklifin nasıl olması gerektiği ilişkinin türüne yani yaşanış biçimine göre sizden iyi kimse bilemez. Ancak kararsızsanız ve bir arayış içerisinde iseniz bu makalede kendinize fikirler edinebilirsiniz. Bazı kadınlar romantizmden hoşlanmadığını söylese de hemen hemen her kadın romantizm sever. İnsanların genelinde evlilik teklifinin büyük bir önemi vardır. Bu özel anın unutulmaz ve farklı olmasını isterler. Bu nedenle sıra dışı evlilik teklifleri haberlere konu olur. İşte bizim size evlilik teklifi ile ilgili tavsiyelerimiz.

İlişkinizin Süresini Göz Önüne Alın

Evlilik teklifinin yapılacağı zaman çok önemli. Daha ilişkinin başında, örneğin 1 aydır çıkıyorken böyle bir teklif yaparsanız hiç de ciddiye alınmazsınız. Ayrıca siz de duygularınızdan emin değilsinizdir. Araştırmalara göre, ilişkinin ilk 3 ayında yapılan evlenme tekliflerinin ancak yüzde 13’ü evlilikle sonuçlanıyor.

İlk Olarak Kararlı Olun

Evlilik teklifi bir irade beyanıdır. Yani siz karşınızdaki insana “Ömrümün kalan kısmını seninle geçireceğim” diye söz vererek kendinizi bağlıyorsunuz. Bu yüzden kararlı olacaksınız. Evlilik teklifini yaparken “Evlensek mi acaba?”, “Biz evlensek nasıl bir evliliğimiz olur?” gibi kararsızlık belirten sorular sormayın.

Zamanı ve Mekanı İyi Seçin

Evlilik teklifi aceleye getirilmez. Bunun için hazırlık yapmalısınız. Sizin için özel bir günde ya da herkes için özel bir günde (Sevgililer Günü gibi) teklifte bulunabilirsiniz. Evlilik, telefonda teklif edilmez, mail ile edilmez. Mutlaka yüz yüze olmalısınız. Teklifi yapacağınız yer de çok önemli. Romantik bir mekan olmasına önem gösterin. Romantiklikten kastım ille de lüks, mum ışıklı restoranlar falan değil. İlk buluştuğunuz yer de bir kaç kere bile olsa sizin için romantiktir, unutmayın.

Her Günkünden Farklı Daha Özenli Giyinin

Bu sizin için önemli bir gün. Günlük kıyafetle gidemezsiniz. Giyiminize özen göstereceksiniz. Ayrıca bakımlı da olacaksınız. Bugün paraya kıyacaksınız. Sevgilinizi gideceğiniz yere otobüsle, minibüsle götürmezsiniz herhalde.

Yüzük ve Çiçek Alın

Evlilik teklifini yapmaya giderken yüzüğünüz ve çiçeğiniz hazır olacak. Ya yanınızda getireceksiniz ya da seçtiğiniz mekana önceden bırakıp bir sürprizle masaya getirilmesini sağlayacaksınız (İçki kadehinin içinde yüzük çok demode, yaratıcılığınızı kullanın). Yüzüğün tek taş olması şart değil. Bütçenize göre bir yüzük alabilirsiniz. Ama değerli madenden olmasına özen gösterin.

Cevaptan Eminseniz Eğer Teklif Edin

Sevgilinizin size “Evet” cevabı vereceğinden zemin değilseniz teklifte bulunmayın. O gün sizin için kabusa dönüşmesin. İlişkiniz devam ederken bunu test edeceksiniz. Sevgiliniz evliliğe nasıl bakıyor, sizden böyle bir teklif bekliyor mu… Bu soruların yanıtını kendinizce bulduktan sonra teklifte bulunmalısınız.

Teklifi Kabul Ettikten Sonra

Sevgiliniz teklifinizi kabul ettikten sonra ona mutlaka teşekkür edip öpün. Mutlu olduğunuzu belli edin. Nişanın, düğünün ne zaman yapılacağını konuşun. Geleceğe dair hayaller kurun.

Ertesi Gün Yapılacaklar

Teklif kabul edildikten sonra sevgilinize daha fazla önem vermelisiniz. Sevgilinizin kafası böyle anlarda karışabilir. Eğer ilginizi üzerinden çekerseniz “Demek bana evliliği kabul ettirene kadarmış” diye düşünebilir. Aramalarınızı, buluşmalarınızı sıklaştırın.

Ailelerle Tanıştırma

Eğer evlilik teklifi edilene kadar ailelerle tanıştırmadıysanız zamanıdır. Teklifin havada kalmadığını, gayet ciddi olduğunuzu göstermek için sevgilinizi mutlaka ailenizle tanıştırın, siz de onun ailesiyle tanışın.

Vazgeçmek Mümkün Mü

İlişkinizde sorunlar yaşamaya başladıysanız “Ben evlenme teklif ettim artık geri dönemem” diye düşünmeyin. Kendinizi de sevgilinizi de mutsuzluğa mahkum etmeyin. Sonuçta evliler bile boşanıyor, siz de vazgeçme hakkına sahipsiniz.

Etiketler: , ,

Yorum Yazın