Biberiye Çayı Hangi Hastalıklara İyi Gelir | Son Dakika Haberleri | son dk | Güncel Bilgiler
3:20 am - Pazar Ağustos 19, 2018

Biberiye Çayı Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Perşembe, 7 Şubat 2013, 19:21 | Sağlık | 0 Yorum
sarabayar
Sponsorlu Bağlantılar

biberiye

Biberiye çayının anavatanı Akdeniz’dir.  Küçük çalı şekildeki ağaçlara benzeyip yaprakları çam ağacına benzemektedir. Çam kokusuna benzemesi nedeni ile yemeklerde de baharat şeklinde kullanılmaktadır. Biberiye çayının doğru kullanılması halinde insan vücudunda var olan birçok probleme iyi geldiği kanıtlanmıştır. Bu nedenle yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.Biberiye Çayının İnsan Vücuduna Faydaları

; ağrılı adet ağrıları, bağ ve migren ağrılarının giderilmesine, safra kesesi taşının düşmesine, gut hastalığına, uykusuzluğa, hafızanın güçlenmesine, konsantrasyonun düzelmesine, kan dolaşımının artmasına, beyin ve kalbe oksijen taşınmasını, toksinlerin atılmasına, hasımsız ve kabızlığın giderilmesine, iltihabın önlenmesine, damar tıkanıklığının giderilmesine, astım belirtilerinin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Biberiye çayını demlemek için 1 fincan sıcak suya 1 çay kaşığı kuru biberiyeyi ekleyin. Bu karışımı 10 dakika kaynatın. Çay kaynadıktan sonra  demlenmesi için 10 dakikada bekletin. Çayı tatlandırmak için kabuk tarçın ya da bal kullanabilirsiniz.

Kişinin mide hastalığı, hamile ve çocuk emziriyorsa doktora sorarak içerse kişi için yararlı olacaktır. Unutmamak gerekir ki her şeyin fazlası zarar olduğu için hastalıklara iyi geliyor diye biberiye çayınıda çok fazla tüketmemek gerektiğini, böyle kullanımda yarardan çok vücuda zarar vereceğini unutmayınız.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yazın