Anestezi Doktorunun Görevleri Nelerdir | Son Dakika Haberleri | son dk | Güncel Bilgiler
3:20 am - Pazar Ağustos 19, 2018

Anestezi Doktorunun Görevleri Nelerdir

Cuma, 3 Ekim 2014, 13:26 | Sağlık | 0 Yorum
sarabayar
Sponsorlu Bağlantılar

anestezi

Operasyona girecek hasta uzmanın yapacağı ile uyutulur ve uzmanlarının bunun dışında başlıca görevleri ve görevlerinin ciddi önemi bulunmaktadır. Bu unsurlardan bahsedecek olursak ameliyat olan hastanın ameliyat süresince ile olması sağlanır yani uyutularak operasyon yapılmaktadır bölgesel ve genel anestezilerde yapılmaktadır bölgesel anestezilerde hasta bilincini kaybetmez sadece yapılan bölge operasyon süresince vücuttan bağımsız yani uyuşuk kalır ve ameliyat sırasında hiç bir şey hissedilmez. Genel anestezide ise operasyon boyunca hasta tamamen uyutulur ve uyanmama riski ve hastanın hiç gözünü açamama riski azda olsa her zaman vardır. Dünya üzerinde tüm operasyonların yaklaşık olarak 160 yıldır anestezi ile yapılmaktadır.

Anestezi Ne Anlama Gelir

Anestezi, sonrası ve öncesi de dahil olmakla beraber operasyon süresinde hastaların ağrıları duymamaları, konforlu ve yapılmış ve yapılacak bütün işlemlere tahammül etmesini etkin bir şekilde sağlamaktır ve gelişmiş bir düzüne tıbbi uygulamaların tümünü içine alan bilim dalına verilen isimdir.

Son teknoloji tıp aletlerini kullanma yeteneğine sahip ve bu bilgilere dayanarak hastanın operasyon süresince güvenli bir şekilde geçirmesini ve sağlıklı bir şekilde tedavinin tamamlanmasına yardımcı olan doktordur.

 

 

 

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yazın