Ağlayan Bebekleri Susturmanın Yöntemleri Nelerdir | Son Dakika Haberleri | son dk | Güncel Bilgiler
3:19 am - Pazar Ağustos 19, 2018

Ağlayan Bebekleri Susturmanın Yöntemleri Nelerdir

Pazartesi, 4 Mart 2013, 23:06 | Kadınca | 0 Yorum
taskin
Sponsorlu Bağlantılar

bebekleri-sakinlestirmenin-yollari

Bebekleri bütün insanlar çok sever fakat ağlayan bir bebek bütün insanları çileden çıkarabilir bu ağlamaların önüne geçmenin belli başlı yöntemleri vardır. Öncelikle sakin olmak gerekir. Eğer siz sakin olursanız bebeğinizde bu sakinlikten etkilenecektir.

Bebeğin altını kontrol etmekte büyük ölçüde önemlidir kısa yoldan ağlamayı kesersiniz. Bebeğin ateşini kontrol etmek gerekir. Bunun en pratik yolu bebeğin enseye bakarak rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Bebeği emzirmek gerekir açlıktan ağlamasının önüne geçerek ağlamasını önleyebilirsiniz. Bebeğin gaz çıkartmasına yardımcı olun. Her emzirme işleminden sonra kesinlikle bebeğin gaz çıkartmasına önem gösterin, gerekirse masaj yapmayı ihmal etmeyin. Bebeği gazından kurtardıktan sonra güzel bir rahatlamanın ardından uykuya dalmasını sağlayın. Bebeğinizin yatağını odanıza taşıyın yanında kalın bazı zamanlarda tek ihtiyacı yanında olduğunuzu hissettirmektir. Bu sayede bebeğin bütün ihtiyaçlarını karşılarsınız. Bebeğinizi kucaklayıp, balkondan veya camdan dışarıyı görecek şekilde tutup dışarıyı seyretmesini sağlayın. Bebeğinize seveceğini düşündüğünüz sakin güzel şarkılar söyleyin.

Bebeğinizi kucaklayarak dans edin. Ten temasınız bebeğinizi rahatlatır. Bu şekilde farkında olmadan bebeğinizi sahiplenme görüntüsüyle güvende hissetmesini sağlamış olacaksınız. Bebeği kucağınızda sallayarak kucağınızda almış olduğu pozisyon bebeğin anne karnında oluşmuş olan pozisyonunu hatırlatacağı için bebeğin rahatlamasını sağlayacaktır.

Bebeğinizin elbiselerini çıkartarak bebeğin tüm vücudunu kontrol ediniz. Vücudunda kızarıklık olabilir ya da bebeğe bağladığınız bezi bebeğinizin bacağını sıkıştırmış olabilir gibi durumlardan bir sıkıntısı olduğunda gözlemleme sayesinde rahatlıkla farkına varabilirsiniz.

Sıcak bir ortam ve su bebeğinizi sakinleştirebilir. Bebeği hafif ılık su ile duş aldırabilirsiniz lavantanın yatıştırıcı etkisinden faydalanmak isterseniz suyuna lavanta yağı eleyebilirsiniz.
Bebeğin karın kısmına ve sırt bölgesine dokunarak hem bebeği rahatlatırsınız hem de bebekle aranızdaki bağı kuvvetlendirmiş olursunuz.

Bebeğe masaj yağı ile masaj yaparak gevşeyerek rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinize emziğini vererek emme ihtiyacından doğabilecek huzursuzluğun önüne geçebilirsiniz.
Dışardan gelen sesleri en aza indirin. Bebeğiniz dışardan gelebilecek etmenlerden de etkilenebilir. Bu nedenle ışıkları, televizyonu ya da müzik sesini kısın.

Bebeğinizi arabanızla gezdirin arabadaki sallantı ve sıcaklık bebeği sakinleştirir ve rahatlamasını sağlar. Bebeğinizi dışarı çıkarın. Bebeğinizi bebek arabası ile dışarıda gezdirin sizin ve de bebeğinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Ağlayan bebeklere fön makinesi gibi cihazların çıkarttığı ses anne karnındaki dolaşımın sesine benzediğinden bu cihazların sesini dinleterek bebeğinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yazın