6:07 am - Pazartesi Temmuz 16, 2018

2013 YDS Başvuru ve Sınav Tarihleri Ne Zaman

Çarşamba, 23 Ocak 2013, 23:42 | Egitim | 0 Yorum
taskin
Sponsorlu Bağlantılar

yabanci-dil-bilgisi-seviye-tespit-sinavi

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden gelen açıklamaya göre Türkiye’deki yapılan yabancı dil sınavlarına yeni bir düzenleme getirdi. Geçmiş dönemlerde uygulanan Kamu Personel Dil Sınavı ve tüm Üniversiteler arasında yapılan Üniversite Dil Sınavı olan KPDS ve ÜDS sınavlarındaki karışıklılığında önlenmesi üzere yürürlükten kaldırılmıştır. Merkezin yapmış olduğu açıklamalarda tüm soru işaretlerini kaldırmak ve bu konuyla alakalı sorunları gidermek amacıyla senede iki defa yapılmakta olan tüm sınavları yürürlükten kaldırarak yerine Yabancı Dil Sınavı diye adlandırdığı yepyeni bir sınav sistemini yürürlüğe geçirdi.

Merkezin kendi iş hacmini düşürmek ve kargaşanın önüne geçmek üzere alınmış olan bu kararın doğrultusu ile ÖSYM, YDS dışında yapmış olduğu hiçbir sınavında yabancı dil test sorularına sormayacak. KPSS, TUS, DUS gibi sınavlarda önceden de yerini almış olan yabancı dil testlerine de yer verilmemesi nedeniyle, yabancı dilin puanlarını hesaplanmasını istemekte olan adayların YDS’ ye girmeleri şart koşulmuştur. 2013 YDS ne zaman yapılacak , YDS başvurularının tarihleri ve sınav tarihleri hangi zaman detaylar şu şekilde :

2013 YDS yani Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı ÖSYM tarafından ilk olarak 7 Nisan 2013 tarihinde yapılmak üzere karara varılmıştır.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yazın